Догляд за чутливою шкірою: продукти та процедури, які варто уникати

Чутливість шкіри може проявлятися у вигляді різноманітних симптомів, включаючи печіння, поколювання, щипання, почервоніння, сухість та лущення.

У чутливій шкірі, незалежно від першопричини, основними проблемами є дисфункція шкірного бар'єра та підвищений рівень запалення. Стратегії догляду за чутливою шкірою обличчя повинні базуватися на підтримці шкірного бар'єра з одночасним зволоженням і заспокоєнням. Особливо важливо правильно підбирати догляд за чутливою шкірою зимою. Адже в цей період шкіра ще більш ослаблена та вразлива.

Люди зі схильністю до чутливої шкіри завжди потенційно вразливі і правильний догляд та уникнення провокуючих факторів можуть допомогти зберегти шкіру більш спокійною та комфортною. 

Розглянемо найбільш провокуючі фактори підвищення чутливості

  1. Ароматизатори

Ароматизатори не варто вважати абсолютним злом, адже в більшості ароматизатори створюють нам настрій, приховують природний запах компонентів. Та в контексті чутливості — вони найпоширеніші винуватці почервоніння шкіри.

Для чутливої шкіри найкраще виготовляти або шукати продукти без ароматизаторів, з позначкою ‘fragrance free’. Цей термін означає, що продукт не містить ароматизаторів і не має запаху.

  1. Alcohol

Це відносно спірний засіб, адже багато власниць жирної шкіри, використовують спиртовмісні засоби для регуляції жирності обличчя. Та надмірне, часте використання спиртовмісних засобів призводить до порушення бар’єрної функції шкіри, дисбалансу мікробіому, сухості та чутливості. В результаті, шкіра почне виділяти ще більше себуму, щоб захистити свій ліпідний бар’єр.

Чи весь косметичний спирт можна вважати небезпечним? Якщо на етикетці інгредієнтів ви бачите "SD-спирт", "денатурований спирт" або "ізопропіловий спирт” — оминайте ці засоби. "Цетиловий спирт", "стеариловий спирт" і "цетеариловий спирт" є більш допустимим варіантом для вашої шкіри і зазвичай не сприяють підвищенню чутливості.

  1. Кислотні пілінги

Серед безлічі кислотних пілінгів, що існують на ринку та пропонуються для використання в домашніх умовах, безперечно, за багатьма спалахами чутливості стоїть глікоєва кислота, представник групи альфа-гідроксикислот. Оскільки вона має найменшу молекулу і здатна проникати глибоко — вона має найбільший подразнюючий потенціал серед всіх кислот, тому ризик отримання дискомфорту, почервоніння та навіть дерматиту підвищується в рази. Натомість обирайте молочну кислоту (lactic acid). Це зволожуючий ексфоліант на основі альфа-гідроксикислот, який працює поверхнево. І в концентрації до 8% здатна зволожити шкіру та сприяти виробленню гіалуронової кислоти шкірою. Також, вам підійде мигдалева, азелаїнова та лактобіонова кислоти.

  1. Ретинол

Впевнені, ви чули, що ретинол (вітамін А) називають золотим стандартом догляду за шкірою. Це святий Грааль в догляді за зрілою шкірою. Під час використання ретинолу відбувається регенерація клітин і стимулюється вироблення колагену. Але в цього прекрасного інгредієнту є суттєві недоліки, з якими потрібно бути ознайомленим перед введенням в догляд, це почервоніння та лущення, які спричинені підвищеною швидкістю метаболізму на етапі введення, коли шкіра не звикла до цього компоненту. Кращою альтернативою для чутливої шкіри обличчя стане бакучіол — це природна альтернатива ретинолу. Він повільніший у досягненні результатів, але має менш подразнюючий потенціал аніж ретинол.

  1. Сонцезахисні креми на хімічних фільтрах

Існує два основних типи сонцезахисних засобів: хімічні та фізичні. Хімічних сонцезахисних фільтрів є безліч, але вам варто уникати хімічні фільтри старого покоління, як от авобензон, октиноксат і оксибензон.

Фізичних сонцезахисних фільтрів є всього лише два — це оксид цинку і діоксид титану. Вони осідають на поверхні шкіри і фізично перешкоджають проникненню УФ-променів всередину шкіри. Вони набагато м'якше впливають на шкіру і, як правило, рекомендуються для використання на чутливій шкірі та шкірі дітей.

Отже, чутлива шкіра обличчя догляд вимагає дбайливого та вдумливого підходу. Основна рекомендація: підвищуйте та зміцнюйте бар'єр шкіри! Засоби догляду за чутливою шкірою можуть містити кераміди, ніацинамід, сквалан і гіалуронову кислоту. Також вони допоможуть оберігати вашу тендітну шкіру від агресивного зовнішнього впливу. І також, окрім обличчя, не забувайте за догляд за шкірою рук, ніг та тіла.

Sisters