Здоровий організм — здорова шкіра

Розгляньмо, як це працює?

У нас із вами зараз буде не наукова стаття, а пізнавальна бесіда, під час якої вам варто взяти чай та нотатки, щоб зафіксувати інформацію. Матеріал цієї статті може дати відповіді на безліч питань стосовно вашої шкіри чи загалом змінити мислення або й навіть спосіб життя. 

Готові? Тоді починаємо.

Розпочнімо нашу бесіду з того, що шкіра — це орган. Для багатьох — це відкриття. І не просто орган, а найбільший орган людського організму, який знаходиться зовні та потребує неймовірної турботи саме зсередини.

Скільки разів, помічаючи перші зморшки, пігментацію, висипання чи набряки, ви одразу бігли обирати якийсь мега дієвий крем, бажано найкращий, щоб вже тут і зараз, ну максимум завтра дав результат. Купували, забуваючи, що те, що проявляється зовні, найчастіше бере свій початок саме зсередини. Тому правильне харчування для здорової шкіри є фундаментом легкості та здоров’я. 

Організм — це цілісна система, а шкіра — дзеркало нашого способу життя, яка дає підказки про порушення в цій системі.

 • Наприклад, висипання на обличчі часто пов'язані саме зі станом нашого шлунково-кишкового тракту та роботи гормональної системи, яка своєю чергою тісно взаємопов'язана з роботою шлунково-кишкового тракту (далі ШКТ). Тому, якщо помічаєте висипання, а паралельно відчуваєте щось із цього: здуття, метеоризм, відсутність стільця на щоденній основі — шукайте проблему всередині організму.
 • На стан ШКТ впливає наш раціон, фізична активність, водний баланс та стрес — тобто спосіб життя.
 • Пігментація на обличчі, крім зовнішніх факторів впливу, таких, як: нехтування сонцезахисними засобами, паління та алкоголь — може свідчити про порушення в роботі печінки та нестачі певних груп вітамінів. Дефіцити найчастіше викликані дефіцитним раціоном та способом життя.
 • Сухість шкіри та набряки теж можуть свідчити про порушення в роботі жовчного міхура та роботі щитоподібної залози. Найчастіше початок цих проблем — через нехтування здоровими харчовими звичками: немає часу на сніданок, проте маємо ситну вечерю, кава заміняє воду, а інколи і їжу, кашу їсти відмовляємось, намагаючись насититись салатиком, перехопити декілька «піченюшок» до чаю чи кави, тістечком чи «латешкою» замінити обід. І додайте до цього, що не вистачає часу на руханку, прогулянку чи тренування у залі, а на вихідних «диванінг лайф» із доставкою їжі. А відображається це все на здоров'ї та шкірі. Запам’ятаймо, що харчування для здорової шкіри має велике значення. 
 • До слова, недостатнє вживання чистої води упродовж дня пришвидшує появу перших зморшок через зневоднення.

Правильне харчування для шкіри є запорукою рівного та сяючого тону. Загалом на стан нашої шкіри впливають: їжа, сон, питний режим, стрес, фізична активність, генетика (коригується способом життя), зовнішній догляд.

Розглянемо список продуктів, які варто включити у ваш раціон для здорової та сяючої шкіри:

 1. Овочі та зелень щодня в раціоні — підтримка здорової мікрофлори кишківника, що сприяє здоровому вигляду шкіри.
 2. Особлива увага броколі — для жінок — це «must have» продукт, який позитивно впливає на жіночі гормони, допомагає шкірі швидше заживляти тріщини та рани.
 3. Зверніть увагу на шпинат. Він має високий вміст вітамінів А,С, Е, К, що сприяють виробленню колагену, а отже, збереження молодості шкіри.
 4. Риба жирних сортів (оселедець, скумбрія, палтус, лосось, форель) — це джерело незамінних жирних кислот Омега-3, які потрібні для регенерації шкіри та відновлення колагену. Риба 2-3 рази на тиждень — додаємо в раціон.
 5. Ягоди — навіть у зимовий період їх варто вживати, обираючи заморожені. Ягоди містять флавоноїди, які покращують кровообіг та зменшують запалення.
 6. Горіхи (обираємо сушені, а не смажені, бо при смаженні втрачаються поживні речовини) та насіння (льон, кунжут, гарбузове насіння сушене). Горіхи та насіння містять корисні жири та вітамін Е, який надає здорового вигляду шкірі.
 7. Рослинні нерафіновані олії — джерело вітамінів А, D, Е, А, які роблять шкіру здоровою та сяючою у пролонгованій дії.
 8. Яйця — містять амінокислоти гліцин і пролін, які необхідні для вироблення колагену та еластину й відповідають за пружність та молодість шкіри.
 9. Гранат — багатий на поліфеноли, котрі борються з вільними радикалами, які прекрасно впливають на кровообіг, що надає шкірі здорового вигляду.
 10. Батат містить бета каротин, який перетворюється у вітамін А та є важливим елементом для здоров`я та захисту шкіри

Правильне харчування для красивої шкіри — це перший крок, який дозволить полюбити своє відображення у дзеркалі таким, яким воно є. Щоб підтримувати шкіру в хорошому стані, важливо збалансовано харчуватись, слідкувати за здоров'ям внутрішніх органів, займатися спортом, вести активний здоровий спосіб життя та підбирати правильно зовнішній догляд відповідно до типу і потреб вашої шкіри.

Налагоджуйте цілісно роботу свого організму, хай він працює, як швейцарський годинник, а не як китайська копія — і ви отримаєте позитивні зміни у всіх аспектах свого життя. І обов'язково оціните результат на своїй шкірі.

Автор: Людмила Романцова

Sisters