Захисний бар’єр шкіри: що це, та як відновити?

 

Захисний бар’єр шкіри відіграє важливу роль у підтримці здоров’я та збереженні вологи, запобігаючи її втраті та захищаючи шкіру від зовнішніх чинників.

Що таке захисний бар’єр шкіри та які його основні функції?

Захисний бар’єр шкіри – це зовнішній шар епідермісу, який утворює своєрідний захисний щит. Він складається з клітин, молекул води та ліпідів. Вони разом утримують вологу в шкірі та захищають її від зовнішніх подразників, зберігають ліпідний баланс та підтримують оптимальний рівень pH.

Як зрозуміти, що порушений шкірний бар’єр?

Порушений захисний бар’єр шкіри проявляється так:

 

  • Погіршення стану шкіри. Шкіра стає більш вразливою, схильною до подразнень та почервонінь, може виникати свербіж, втрачається пружність та еластичність, колір шкіри стає тьмяним.

  • Зневоднення шкіри. Підвищується втрата вологи з тканин, що призводить до сухості та лущення.

  • Активація запальних процесів. Через те, що порушується бар’єр шкіри, може знижуватися імунітет, що дозволяє патогенним мікроорганізмам активно розмножуватись.

Що може послабити ліпідний бар’єр?

Ліпідний бар’єр шкіри – це захисний шар, який покриває епідерміс. Побудований із себуму, поту, органічних кислот, залишків корнеоцитів і мікрофлори.
Порушення ліпідного бар’єру шкіри:

 

  1. Надмірне очищення. Регулярне використання засобів для очищення з агресивними компонентами (SLS, SLES), які руйнують природні ліпіди шкіри.

  2. Механічні пошкодження. Надмірне тертя під час використання ексфоліантів та пілінгів.

  3. Неправильний догляд. Використання багатьох активів в одній рутині. Так званий «компот» з активів, постійні пілінги. Механічні пошкодження можуть пошкодити ваш епідерміс.

  4. Нестача вологи. Коли шкірі недостатньо зволоження, вона стає сухою та чутливішою до подразників.

  5. Ультрафіолетові випромінювання. Перебування під УФ (ультрафіолетом) без використання сонцезахисних засобів призводить до порушень гідроліпідного бар’єра.

Як відновити захисний бар’єр шкіри обличчя?

Ділимось засобами та  порадами, як підвищити захисний бар’єр шкіри.
Відновлення захисного бар'єру шкіри є ключовим етапом в покращенні стану шкіри та її вигляду.
Відновити шкірний бар’єр можна дотримуючись таких порад:

 

  • Делікатне очищення. Використовуйте м’які засоби для очищення, які не містять агресивних компонентів. Найкраще підійдуть: молочко, муси, пінки, гелі з оптимальним рН.

  • Відмова від засобів з активами. На деякий час виключіть з вашого догляду засоби з вмістом кислот, топічних ретиноїдів, агресивних ексфоліантів.

  • Максимальна гідратація. Важливо підтримувати рівень вологи в шкірі. Зверніть увагу на засоби, які містять кераміди (цераміди); гіалуронову кислоту та сквалан;
    NMF - натуральний зволожуючий комплекс (амінокислоти, мінерали, сечовина, молочна кислота, гліцерин).

  • Обов’язкове використання SPF (відсутність захисту може спровокувати передчасне старіння та призвести до фотопошкодження).

  • Балансування догляду. Дотримуйтесь базового, але ефективного догляду.

Засоби для відновлення шкірного бар’єра:

Очищення:

Тонізація:

Сироватки:

Креми:

SPF:

Демакіяж:

Sisters