Комедони: як позбутися

Автор: Ілона Сич
Співзасновниця бренду SISTERS
 

Комедони — одна з найпоширеніших проблем шкіри, з якою стикаються як підлітки, так і дорослі. Щоб дізнатися, як прибрати закриті комедони, краще звернутися до косметолога за порадою. Проте також важливо правильно очищувати шкіру і використовувати засоби з активними компонентами, які запобігають закупорці пор. У цій статті розглянемо основні методи боротьби з комедонами, дієві косметичні засоби та комплексні підбірки, які допоможуть зробити шкіру чистою та здоровою.

Що таке комедони

Комедони — це різновид висипань на шкірі, які виникають внаслідок закупорки сальних залоз. Вони є однією з основних ознак акне та можуть з'являтися на обличчі, спині, грудях та інших ділянках тіла. Головна причина утворення комедонів — надмірне вироблення шкірного сала, яке змішується з відмерлими клітинами епідермісу та забиває пори.

Комедони можуть виникати через гормональні зміни, неправильний догляд за шкірою, використання комедогенної косметики, незбалансоване харчування та інші зовнішні і внутрішні фактори.

Види комедонів

Комедони на обличчі поділяють на два основні типи:

1. Відкриті комедони (чорні цятки):

  • Утворюються, коли шкірне сало окислюється під впливом кисню, через що набуває темного кольору.

  • Найчастіше з'являються в Т-зоні (на лобі, носі, підборідді).

  • Легко видаляються за допомогою регулярного очищення та пілінгів.

2. Закриті комедони (білі цятки):

  • Виникають через глибоке закупорення пор, не мають виходу на поверхню шкіри (закриті комедони на щоках, закриті комедони на підборідді, комедони на спині). 

  • Підшкірні комедони виглядають як дрібні утворення білого або тілесного кольору.

  • Можуть запалюватися і перетворюватися на акне.

Причини появи комедонів

Основна причина виникнення комедонів — це фізіологічні особливості жирного типу шкіри: сальний жир виділяється з пор інтенсивно і при відсутності належного догляду, утворюються комедони. Також у період статевого дозрівання спостерігається підвищене виділення секрету під впливом гормонів. Ще одна причина — помилки в догляді, неправильно підібрані засоби, які утворюють на шкірі плівку і провокують утворення комедонів. Наступне питання: комедони як позбутися?

Чи можна видавлювати комедони

Цілком раціональне питання: комедони на обличчі як позбутися? Варто наголосити, що видавлювати комедони самостійно в домашніх умовах — це погана ідея, оскільки такі дії призводять до запалення і утворення вугрів. То як прибрати закриті комедони? Фізичне видалення комедонів в кабінеті косметолога може принести лише тимчасове покращення стану шкіри. Такий метод не усуває причини їхнього утворення. А при відсутності догляду, який буде профілактувати, комедони утворяться знову. Тому давайте далі розглянемо наступне питаня: закриті комедони як позбутися?

Як лікувати комедони

Чим лікувати закриті комедони? Розкриваємо схему, яка добре себе зарекомендувала та допоможе позбутися комедонів: локально на місця з комедонами наносити мигдальний пілінг BY WISHTREND Mandelic Acid 5% Skin Prep Water щодня або через день ввечері. Крем на місця з комедонами не наносимо або обираємо легкий некомедогенный крем, наприклад, заспокійливий крем-гель з пантенолом NEEDLY Panthenol Water Gel Cream. Двічі на тиждень використовуємо ензимну пудру для вмивання з ароматом матчі BY WISHTREND Green Tea & Enzyme Powder Wash. Після вмивання вранці або ввечері — інтенсивний очищувальний гель з мигдалевою кислотою MEDIK8 Pore Cleanse Gel Intense. Для тіла ефективним буде гель з саліциловою кислотою Q+A Salicylic Acid Body Wash — обовʼязково залишити на шкірі на 2-3 хвилини, а також заспокійливий лосьйон для тіла з саліциловою кислотою Q+A Salicylic Acid Smoothing Lotion. Дані засоби є доступними за ціною і мають гарні відгуки.

Якщо комедони турбують вас постійно, а домашній догляд не зберігає пори чистими — є сенс пройти курс топічних засобів з ретиноїдами. Отже, питання: “Як лікувати закриті комедони?” — вже не виглядає таким заплутаним. 

Засоби з ферментами та АНА-кислотами

Що допомагає від закритих комедонів? Засоби з ферментами та AHA-кислотами ефективно допомагають у боротьбі із закритими комедонами завдяки своїм відлущувальним і оновлювальним властивостям. Ферменти ніжно розщеплюють омертвілі клітини шкіри, запобігаючи закупоренню пор. Найчастіше використовуються папаїн та бромелайн, своєю чергою, AHA-кислоти розчиняють міжклітинні зв’язки, сприяючи оновленню шкіри та видаленню ороговілих клітин. Гліколева, молочна та мигдальна кислоти особливо ефективні для проблемної шкіри.
Ось декілька варіантів із нашого асортименту:

Завдяки поєднанню цих компонентів в догляді шкіра стає більш гладкою, пори очищеними, а комедони поступово зникають, не залишаючи запалень чи рубців.

Всі ці засоби можна замовити на сайті sisters.co.ua з оперативною доставкою впродовж 1-2 днів. Відправлення здійснюються навіть у вихідні.

 
Коментарі
Для того щоб залишити коментар, Вам необхідно увійти або зареєструватися.

Sisters