Крем SPF взимку: чи варто використовувати?
Шкіра – це найбільший орган тіла. І захист від сонячного випромінювання є однією з найважливіших задач її здоровʼя. Для цього ми використовуємо SPF креми. Але чи потрібен спф взимку?
Розберемося детальніше. Існує декілька типів сонячних променів: UVA, UVB, UVC.
UVC практично повністю затримується в атмосфері, а от UVA і UVB найбільш активні та здатні впливати на організм людини. Проте вони відрізняються між собою. Промені типу В коротші, вражають верхні шари шкіри та відповідають за засмагу, опіки, фоточутливість, пошкодження ДНК, онкологію. Найбільшу небезпеку вони становлять в період активного сонця. Це ті промені, які ми відчуваємо на собі, бо вони прогрівають шкіру.
UVA більш підступні промені. На відміну від UVB вони не гріють, проте проникають глибоко в шкіру, не викликаючи при цьому жодних відчуттів. Дані промені відповідають за гіперпігментацію, фоточутливість, онкологію, а також пошкоджують і руйнують колагенові, еластинові волокна. В результаті зменшується пружність та еластичність шкіри, зʼявляється провисання, зморшки. Промені типу А активні цілий рік і проникають через скло, хмари. Тому спф на зиму просто необхідний, щоб захистити шкіру від променів, які ми навіть не відчуваємо. Тому питання, чи потрібно наносити спф взимку, одразу відпадає.
Як використовувати СПФ взимку?
SPF крем є завершальним етапом догляду, перед використанням якого потрібно очистити шкіру та нанести доглядові засоби зі своєї рутини. Після використання сонцезахисту макіяж наносимо лише через 15-20 хвилин.
Скільки спф треба для обличчя взимку? Для досягнення рівня захисту, вказаного на пакуванні засобу, необхідно нанести 2 мг SPF крему на 1 квадратний сантиметр шкіри. Простіше запамʼятати правило «2 пальців» – дві смужки сонцезахисного крему на зону обличчя, шию та вуха. Або використовуйте метод нанесення зонально – засіб розміром з горошину на кожну частину обличчя (ніс, лоб, підборіддя, кожна щока).
Чи поновлювати крем із спф взимку впродовж дня залежить від умов, в яких ви перебуваєте та від сонцезахисних фільтрів у вашому засобі. Хімічні фільтри нового покоління, нанесені в достатній кількості в межах міста, можна не поновлювати. Тут йдеться не про постійне перебування на сонці. При перебуванні на вулиці понад 5 годин – SPF варто поновити. Поновлення кожні 2-3 години перебування на сонці (сидіння біля вікна також рахується) потребують SPF на хімічних фільтрах попереднього покоління та на фізичних фільтрах.
Під час відпочинку в горах, не забувайте про крем для обличчя з спф на зиму та обовʼязково слідкуйте за своєчасністю поновлення засобу, оскільки чим вище ми над рівнем моря, тим більш агресивні промені типу А.
Як поновлювати крем для обличчя взимку? Є декілька варіантів.
Зняти попередній шар за допомогою серветок для демакіяжу та нанести новий шар SPF. Якщо SPF на фізичних фільтрах, то можна нанести новий шар засобу поверх попереднього (за умови відсутності на обличчі тонального засобу), або ж поновити за допомогою мінеральної пудри. Зручний формат пензлика Colorscience Brush-On Shield спростить вам задачу.
Для поновлення SPF на хімічних фільтрах підійде формат стіку, наприклад:
-
Сонцезахисний стік Beauty of Joseon Matte Sun Stick Mugwort;
-
Сонцезахисний стік-праймер By Wishtrend Bakuchiol Sun Stick;
-
Сонцезахисний стік з пробіотиками Dr. Ceuracle Pro Balance Comfort Sun Stick.
Як вибрати SPF залежно від типу шкіри?
Щоб зрозуміти який спф вибрати взимку, в першу чергу, потрібно звернути увагу на маркування ступеня захисту.
-
SPF (Sun Protection Factor) – цифрова позначка біля нього вказує на ступінь захисту від UVB променів, наприклад SPF 50;
-
PA (Protection Grade of UVA) – ступінь захисту від UVA променів. Інтенсивність захисту позначається плюсами, наприклад РА+++;
-
Broad spectrum – захист широкого спектра (від UVA та UVB променів).
Давайте розберемося, який спф потрібен взимку. В зимовий період набагато важливіший саме показник РА, в ідеалі має бути +++/++++. Якщо ви все ще сумніваєтесь в тому, навіщо потрібен спф взимку, то ми дамо просту й лаконічну відповідь – щоб зберегти здоров’я та молодість вашої шкіри.
Вибір, який спф використовувати взимку, як і будь-якої доглядової косметики, потребує індивідуального підходу. Компонентами у складі такого засобу можуть бути: сквалан, гіалуронова кислота, олії, кераміди.
Наприклад:
-
Зволожуючий сонцезахисний крем з рослинним скваланом Needly Vegan Mild Moisture.
Для схильної до жирності шкіри слід обирати збалансований по зволоженню склад з легкими текстурами.
Наприклад:
-
Сонцезахисний антиоксидантний крем WhoCares Bifida Barrier Sun Cream;
-
Сонцезахисний крем з рисовою водою Beauty of Joseon Relief Sun Aqua - Fresh;
-
Сонцезахисний веганський крем Dr.Ceuracle Cica Regen Vegan Sun.
Якщо шкіра чутлива, наявні шкірні захворювання, тоді краще обирати SPF на фізичних фільтрах, вони мають менший подразнюючий потенціал.
Наприклад:
-
Денний крем 5 в 1 проти почервоніння Sorted Skin 5 in 1 Anti-Redness Day Cream;
-
Мінеральний санскрін з екстрактом рису гоамі I’m From Rice Sunscreen;
-
Мінеральний сонцезахисний крем Dear Klairs All-day Airy Mineral Sunscreen.
Топ SPF кремів на зиму
На нашому сайті представлений широкий виріб SPF засобів. Всі вони відібрані за якісним та безпечним складом, високим ступенем захисту, а також додатковими компонентами в складі, такими як: антиоксиданти, пептиди, рослинні екстракти тощо. Різна цінова категорія дозволяє обрати для себе оптимальний варіант з якісним складом. Відрізняються засоби також текстурами – від легких гелевих до інтенсивно зволожуючих кремових.
Найактуальнішими варіантами SPF кремів на зиму за вибором наших клієнтів є:
-
Антивіковий зволожувальний сонцезахисний крем із фотоліазою Medik8 Advanced Day Ultimate Protect;
-
Сонцезахисний лосьйон з ліпосомами на стабільних фільтрах Cu Skin Clean-UP Blemish Sun Lotion;
-
Сонцезахисний крем із пробіотиками Beauty of Joseon Relief Sun Rice + Probiotics;
-
Сонцезахисний крем Instytutum Sunscription Dark Spot Defence;
-
Зволожуючий сонцезахисний крем з рослинним скваланом Needly Vegan Mild Moisture.
Всі ці варіанти можна замовити на сайті або в додатку та отримати зручним способом: з доставкою на поштове відділення або самовивозом з фізичних локацій.