Це страшне слово "СУЛЬФАТИ"
*Прим. Детальніше на цю тему спілкуватись із технологом бренду Dikson — Тетяною Гавриленко в прямому ефірі в Instagram.
Головні тези прямого ефіру :
- SLS, SLES — найпоширеніші та найпростіші ПАР, які сміливо можна відносити до категорії «застарілі»;
- шампунь може містити ті ж SLES, SLS, якщо поряд з ними в ряду стоять інші ПАР нового покоління (напр. Sodium coco sulfate, sodium myreth sulfate та ін.) Чим більше ПАР, тим менша активна дія кожного з них на шкіру голови;
- час перебування ПАР на шкірі голови настільки мізерний (1-2 хв), що негативний вплив сульфатів мінімальний;
- природний замінник сульфатів можливий (напр. Мильнянка лікарська, або «собаче мило»), але шампуні з такими ПАР не піняться. Частіше всього зустрічаються такі ПАР в натуральному догляді;
- якому шампуню надати перевагу: з ПАР чи без? Надайте спочатку відповідь, фарбоване ваше волосся чи натуральне,та чи користуєтесь ви незмивними термозахисними засобами (олійками, кристалами, молочком, спреєм) чи ні?
- «БЕЗсульфатний шампунь» якоюсь мірою маркетинг, адже частіше всього це означає, що шампунь не містить SLS, SLES! Але містить інші сульфати — НОВІ. (Вище названі «сосо», «myreth», Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate та ін.). Хоча є ряд виробників, які так і вказують: «без SLS, SLES».
ПАР можна розділити на:
- аніонні (це майже всі, які використовують в шампунях, добре піняться) - закінчуються на -ate. Це сульфати, стеарати, фосфати та ін. Але ПАРи не всі так агресивні, серед них є досить м’які сполуки, напр. disodium cocoyl glutamate, disodium laureth sulfosuccinate, sodium cocoyl isethionate, і lauryl lactyl lactate.
- катіонні гірше піняться, але мають бактерицидні властивості: -chloride, -bromide;
- неіоногенні — прогресивні ПАРи нового покоління, найменш агресивні, в процесі миття повністю розпадаються на вуглекислий газ і воду. Закінчуються -ide, -glucoside/ Напр: decyl glucoside, coco-glucoside, cocoyl methyl glucamide.
Висновок:
Перш ніж боятись сульфатних шампунів, варто розібратись в головних моментах та в тому, чи дійсно він несе вам шкоду.
Звичайний покупець (в тому числі ми), можемо сплутати кокоіл глюмат з коко глюкозид (перший аніонний, останній неіоногенний), а по назві коко будемо думати, що це найм’якший, хоча дійсно він відносно м'який, навіть у своїй категорії аніонних ПАР.
Косметологія — це прогресивна індустрія, а її користувач — це свідомий покупець! Саме тому більшість потужних косметичних виробників дбають про власну репутацію та намагаються випускати максимально безпечний продукт.