Це страшне слово "СУЛЬФАТИ"

***Прим. Детальніше на цю тему спілкуватись із технологом бренду Dikson - Тетяною Гавриленко в прямому ефірі в інстаграм.
Головні тези прямого ефіру :
- SLS, SLES - найпоширеніші та найпростіші ПАР, які сміливо можна відносити до категорії  «застарілі»;
- шампунь може містити ті ж SLES , SLS, якщо поряд з ними в ряду стоять інші ПАР нового покоління (напр. Sodium coco sulfate, sodium myreth sulfate та ін.) Чим більше ПАР, тим менша активна дія кожного з них на шкіру голови; 
- час перебування ПАР на шкірі голови настільки мізерний (1-2 хв), що негативний вплив  сульфатів мінімальний; 
- природній замінник сульфатів можливий (напр. Мильнянка лікарська, або «собаче мило»), але шампуні з такими ПАР не піняться. Частіше всього зустрічаєються такі ПАР в натуральному догляді;
- якому шампуню надати перевагу: з ПАР чи без? Надайте спочатку відповідь, фарбоване ваше волосся чи натуральне,  та чи користуєтесь ви незмивними термозахисними засобами (олійками, кристалами, молочком, спреєм ) чи ні?
- «БЕЗсульфатний шампунь» в якийсь мірі маркетинг , адже частіше всього це означає, що шаммунь не містить SLS, SLES! Але містить інші сульфати - НОВІ . (Вище названі «сосо» , «myreth» , Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium C14-16 Olefin Sulfonate та ін.). Хоча є ряд виробників, які так і вказують: «без SLS, SLES». 

ПАР  можна розділити на:
-аніонні (це майже всі, які використовуютьв шампунях, добре піняться) - закінчуються на -ate. Це  сульфати, стеарати, фосфати та ін. Але  А ПАРи не всі так агресивні, серед них є досить м'які  сполуки, напр. disodium cocoyl glutamate, disodium laureth sulfosuccinate, sodium cocoyl isethionate, і lauryl lactyl lactate.
-катіонні гірше піняться, але мають бактерицидні властивості:  -chloride, -bromide;
-неіоногенні  - прогресивні ПАРи нового покоління, найменш агресивні, в процесі миття повністю розпадаються на вуглекислий газ і воду. Закінчуються -ide, -glucoside. Напр: decyl glucoside, coco-glucoside, cocoyl methyl glucamide.

Висновок :
Перш ніж боятись сульфатних шампунів, варто розібратись в головних моментах та в тому, чи дійсно він несе вам шкоду .
Звичайний покупець (в тому числі ми),  можемо сплутати кокоіл глюмат з коко глюкозид (перший аніонний, останній   неіоногенний), а по назві коко будемо думати, що це найм’якший, хоча дійсно він відносно м'який, навіть в своїй категорії аніонних ПАР.
Косметологія - це прогресивна індустрія , а її користувач - це свідомий покупець! Саме тому більшість потужних косметичних виробників дбають про власну репутацію, та намагаються випускати максимально безпечний продукт.

 

 

Sisters