Бездоганна вечірня рутина: таємниці успішного відновлення та відпочинку шкіри

Шкіра – це найбільший орган людського організму, який реагує як на зовнішні, так і на внутрішні чинники.

Основними значущими чинниками для нашої шкіри є:

  1. Загальний стан організму, який залежить від: харчування, сну/відпочинку, стресів, помірних фізичних навантажень, наявністю/відсутністю хвороб, генетики.
  2. Вплив зовнішнього середовища.
  3. Догляд.

На останньому зупинимося більш детально.

Ранкова та вечірня рутини по догляду за обличчям суттєво відрізняються. У денний час наша шкіра потребує особливого захисту, адже вона піддається негативному впливу зовнішнього середовища (вітер, сонячне випромінювання, перепади температур та інші стрес-фактори). Натомість уночі змінюються біоритми, у спокої клітини шкіри активніше діляться та відбуваються процеси регенерації. Відповідно, ранішній догляд повинен спрямовуватися на зволоження та захист, а вечірній – забезпечувати максимальне живлення та відновлення.

Догляд за шкірою обличчя має бути збалансованим та системним, а підібрані засоби повинні відповідати її потребам. Головним критерієм підбору засобів слугує тип або стан шкіри – на певний період для усунення конкретних запитів.

Усе починається з базового догляду, до якого, за потреби, ми додаємо активи, необхідні для роботи з проблемами шкіри.

Базові засоби не змінюють вигляд шкіри кардинально, проте вони виконують дві основні функції: очищення та зволоження, які, своєю чергою впливають на зовнішній вигляд епідермісу та підтримують природній комфортний стан шкіри обличчя.

Додаткові засоби націлені на роботу з конкретними запитами: акне, надмірне виділення себуму, купероз, розацеа, пігментація, яскраво виражені вікові зміни тощо. Таємниці якісного відновлення шкіри обличчя криються у системному виконанні наступних етапів вечірнього догляду:

  1. Демакіяж;
  2. Очищення;
  3. Ексфоліація;
  4. Тонізація;
  5. Сироватки та емульсії;
  6. Зволоження/відновлення.

Перший етап вечірньої рутини особливо актуальний для зняття сонцезахисту та декоративної косметики. Якщо таких засобів не використовуєте, даний пункт можна пропустити.

Рекомендованими видами засобів для демакіяжу є: гідрофільні олії та бальзами, засоби 2в1, молочко, міцелярна вода.

Рекомендації:

  • Для жирної шкіри краще підбирати гідрофільні олії максимально рідких текстур.
  • Гідрофільні засоби наносимо на суху шкіру обличчя;
  • Не можна робити масаж за допомогою очищувальних засобів;
  • Вечірній догляд за сухою шкірою обличчя буде максимально ефективним за допомогою міцелярної води та молочка;
  • При використанні міцелярної води не тріть обличчя, дайте засобу час (20-40 сек) подіяти, розчепити макіяж та бруд.

Другий етап – це використання очищувальних засобів на водній основі для додаткового очищення і підготовки шкіри до нанесення нічних доглядових засобів. Він полягає в доочищенні шкіри від залишків гідрофільного засобу, шкірного себуму, бруду та пилу, що назбиралися за день.

Рекомендації:

  • Підбирати гель, пінку чи молочко для вмивання відповідно до типу шкіри;
  • Не зловживайте очищенням «до скрипу», адже збільшується ймовірність надмірного вимиття ліпідів, що спричинить погіршення стану шкіри;
  • Не використовуйте щіток для очищення. Це призводить до травматизації шкіри та порушення захисного бар'єра;
  • Не тримайте очищувальні засоби як маску, адже такі дії підвищують рівень подразнення;
  • Не пропускайте ретельного вечірнього очищення, бо без якісного очищення наступні етапи догляду не будуть ефективними.

Третій. За потреби, доцільно ввести у свій догляд додатковий етап ексфоліації – це процес відлущення відмерлих клітин рогового шару. Природно відбувається постійно на поверхні шкіри, проте, з віком, період оновлення клітин збільшується, шкіра втрачає еластичність, стоншується та стає тьмяною. Щоб прискорити процес оновлення клітин, ми використовуємо ексфоліюючі засоби. Трапляються випадки, коли ексфоліація показана і в підлітковому віці.

Яку роль виконують відлущуючі засоби?

  • Пришвидшують оновлення клітин;
  • Ефективно видаляють надлишки шкірного себуму та профілактують утворення комедонів;
  • Коригують пігментацію, вирівнюють тон та рельєф шкіри;
  • Стимулюють поділ нових клітин, чим прискорюють відновлювальні процеси;
  • Підсилюють роботу компонентів, які наносять після них.

Важливо: не використовуйте агресивні засоби (ретиноїди, висококонцентровані кислотні сироватки, бензоїл переоксид тощо) після проведення ексфоліації.

Найпоширенішими видами засобів для відлущення є: ензимні пудри, пілінг-скатки та кислотні пілінги (пілінг-диски, ензимні та кислотні маски).Такі засоби слід використовувати 1-3 рази/тиждень відповідно до запиту вашої шкіри та інтенсивності засобу.

Ензимна пудра – найбільш фізіологічний спосіб ексфоліації, підходить усім, включаючи чутливу, підліткову та вікову шкіру. Замінює етап очищення (гель, пінка або молочко). Своєю чергою, кислотні пілінги та пілінг-скатки наносять на суху шкіру після етапу очищення.

Четвертий етап – проміжний та може виконувати різні функції. У європейській системі догляду розрізняють два види засобів – тоніки та тонери. Тоніки водичкової консистенції та виконують функцію доочищення. Тонери, своєю чергою, спрямовані на швидке зволоження та заспокоєння, частіше есенціальної консистенції за рахунок великої кількості рослинних екстрактів у складі. Це все ще один і той самий етап, тому відмінність не кардинальна, але вона є.

Рекомендації:

  • У вечірній рутині рекомендовано використовувати саме тонер, адже після двоетапного очищення, додатково очищувати шкіру недоцільно;
  • Підбирайте засіб за ключовими компонентами. Наприклад: якщо догляд спрямований на заспокоєння, то варто звертати увагу на заспокійливі складники (пантенол, центелла, азулен, ніацинамід та ін.);
  • Віддавати перевагу тонізуючим засобам без вмісту спиртів;
  • Немає жодної потреби змивати базові чи активні тоніки/тонери, адже вони містять невисоку концентрацію активних речовин.

Пятий етап може бути як додатковим (необов’язковим), так й основним, залежно від запиту, який вирішуємо.

Базові сироватки або емульсії (зволожувальні, заспокійливі та ін.) варто наносити на ледь вологу шкіру після базового тонеру.

Активні (кислотні, з ретиноїдати та ін.) – потрібно наносити лише на сухе обличчя і дати повністю поглинутися. Також, активи, завжди наносимо тонким шаром!

Олійні, активні або легкі водянисті сироватки логічно закривати кремом. Проте, якщо сироватка досить щільна, то її може бути достатньо. Варто орієнтуватися на власні відчуття: чи комфортно шкірі, чи наявне відчуття стягнутості.

Фінальний, шостий етап вечірнього догляду поєднує в собі два види засобів: креми та маски (змивні, незмивні).

Кремом ми «закриваємо» усі попередньо нанесені засоби. Саме цей засіб поєднує у своєму складі три групи зволожувальних компонентів: бар’єрні, вологоутримувальні та пом’якшувальні.

Повноцінний процес зволоження полягає у відновленні ліпідного шару, збільшенні вмісту вологи та зменшенні її втрати. Уночі, коли шкіра відновлюється, крем або маска надають їй усі необхідні ресурси для регенерації, оновлення та нейтралізації наслідків оксидативного стресу.

Особливе місце серед кремів посідають засоби на ламелярній емульсії (MLE), яка максимально схожа до структури ліпідного шару шкіри. Це дозволяє отримувати максимальний ефект від компонентів засобу з першого використання, що особливо важливо для сухої, атопічної чи шкіри з порушеним захисним бар’єром.

Маски не є обов’язковими засобами вечірньої рутини, проте, вони здатні розв'язувати конкретні проблеми та покращити якість шкіри за коротший проміжок часу. Нічні маски належать до інтенсивного догляду за шкірою за рахунок високої концентрації активних компонентів у складі. Використовувати їх варто не частіше, ніж рекомендує виробник.

Також варто звернути увагу на правильний догляд за шкірою навколо очей. З цією делікатною зоною варто працювати для попередження появи вікових змін та роботи з уже наявними проблемами (набряки, стоншена шкіра, дрібні або глибокі заломи).

Загальні рекомендації:

  • Засоби домашнього догляду наносяться згідно з щільністю текстур – від менш щільних до більш щільних;
  • Ідеально проводити вечірній догляд, щоб до сну він повністю поглинувся;
  • Для досягнення позитивного результату важлива система, а не велика кількість баночок;
  • Не забувайте наносити ваш догляд на делікатні зони – шию та декольте;
  • При підборі засобу варто враховувати тип, стан шкіри обличчя, проблему з якою варто працювати та пору року.

Вечірній догляд за сухою, нормальною, комбінованою та жирною шкірою буде відрізнятися інтенсивністю очищення, активними компонентами та їх концентрацією, щільністю текстур та ін.

Sisters