Відновлення волосся після фарбування: ефективні методи та засоби

Фарбування волосся - це цілий обряд для жінок усього світу. Адже що б у житті не відбувалося, здається, що нова зачіска або новий відтінок волосся все виправить.
З кожним роком фарбування волосся стає дедалі більш щадною процедурою: удосконалюються барвники та пігменти, формули барвника збагачуються оліями та антиоксидантами. Але зміна кольору волосся, а тим паче кардинальна, все одно тією чи іншою мірою пошкоджує його структуру. І тоді постає питання відновлення волосся після фарбування.
Пошкодження і способи їх усунення
Зазвичай фарбування починається із застосування освітлювачів - перекису, аміаку і персульфатів, які готують волосся до проникнення барвника. Тобто, щоб наситити волосся новим кольором, необхідно відкрити кутикулу волосся за допомогою окислювача - це як мінімум. А якщо йдеться про блондування або мелірування, потрібно не просто її відкрити, а зруйнувати.
Регулярне пошкодження кутикули призводить насамперед до зневоднення й екстремальної сухості волосся з усіма наслідками, що випливають. Пасма починають нагадувати солому, їх неможливо укласти, вони стають пухнастими, обламуються, січуться, колір стає бляклим. І тоді постає питання: «Як відновити волосся після фарбування?». А якщо ще й експеримент із кольором не вдався, то ми щосили шукаємо способи як змити фарбу з волосся після невдалого фарбування.
Як уникнути пошкоджень
На просторах інтернету або в тік-току можна зустріти будь-які рекомендації як відновити пошкоджене волосся після фарбування в домашніх умовах і змити фарбу з волосся після фарбування із застосуванням соди, перекису водню, засобів для миття посуду або господарського мила. Та все ж проводити такі експерименти вдома ми не рекомендуємо тому, що є ризики отримати вигорілі плями на волоссі або ще гірше - опіки шкіри голови.
Звичайно, найкраще із завданням можуть впоратися професійні «змивки» фарби, які запропонує вам ваш колорист у салоні. Однак, вам варто знати, що такі професійні хімічні змивки фарби з волосся діють рівно так само, як і освітлювальні склади. Тобто, вони прибирають весь пігмент з локонів - і натуральний, і пофарбований. У результаті волосся буде набагато світлішим за натуральний колір, але ви точно позбудетеся небажаного відтінку.
Мінус змивів у тому, що вони позбавляють ваше волосся пігменту. По суті ваші волоски залишаються порожніми всередині, як після освітлення. Тому пасма стають жорсткими, сухими і ламкими. Вони потребують додаткового і більш ретельного догляду.
Після цього в салоні можна одразу й затонуватися або зафарбувати отриманий відтінок після змивки. Цим самим вирівняти колір волосся після невдалого фарбування. Або ж якщо ситуація з відтінком не дуже критична, вирівняти колір волосся допоможуть тонувальні шампуні та кондиціонери. А далі починається довгий шлях із відновлення волосся.
Сучасна сфера beauty індустрії пропонує нам такі популярні процедури, як ламінування, глазурування, гарячий і холодний ботокс для волосся, нанопластика, кератинове вирівнювання під виглядом лікування. Хоча за фактом це не лікування, і такі процедури іноді можуть навіть травмувати волосся.
Процедури відновлення
Отже, постає питання - як заспокоїти шкіру голови після фарбування? Найкраще процес відновлення волосся починати із заспокоєння шкіри голови після фарбування, знебарвлення, тонування та інших хімічних процедур. Такі засоби зволожуватимуть, заспокоюватимуть чутливу шкіру, запобігатимуть свербежу, почервонінню, лущенню, врівноважуватимуть мікрофлору голови.
Для цього підійдуть такі засоби:
-
Ревіталізуюча ампула для шкіри голови CURLYSHYLL Revitalizing Ampoule;
-
Лосьйон для волосся миттєвої дії DSD De Luxe 5.5.1 Instant Amino Energizer Lotion;
-
Лосьйон Orising Calmorising;
-
Зволожувальний серум для волосся і шкіри голови BJORN AXEN Moisture Hair & Scalp Serum.
Засоби для відновлення волосся
Засоби, які по довжині відновлюють ушкодження, нейтралізують хімічний і термо вплив на волосся, надають блиску, зміцнення зсередини, пом'якшення, водночас живлячи й зволожуючи зовнішні шари волосся, мають накопичувальний ефект і з кожним використанням їхня дієвість стає помітнішою:
-
Відновлювальна незмивна маска для волосся INO Leave-In-Repair Mask;
-
Інтенсивний лосьйон для відновлення волосся OLAPLEX №0 Intensive Bond Building Hair Treatment;
-
Засіб для реконструкції волосся DAVROE Rebuilder Protein;
-
Набір-процедура для інтенсивного відновлення пошкодженого волосся CURLYSHYLL Prestige Clinic Hair Ampoule Pack;
-
Спа процедура для волосся Milbon CRONNA.
Підготовка до фарбування
Якщо все ж таки фарбування міцно увійшло у ваше життя, то догляд за локонами і шкірою голови має бути ретельним і регулярним, щоб уберегтися від небажаних наслідків. Як підготуватися до фарбування волосся:
більше поживних засобів (живильні маски, олійні текстури на сухі кінці);
менше гарячих укладок (обов'язково з використанням термозахисту);
фітоесенціальні засоби для шкіри голови перед початком хімічного впливу, щоб зняти дискомфортні відчуття (ORISING Composto Calmant).