Як вибрати кислоти для обличчя

Кожен з нас чув хоча б раз чув про чудодійну дію косметичних кислот в косметиці для обличчя. Чи ваш косметолог не раз переконував зробити пілінг на основі кислот для того, щоб позбутись пігментації, нерівного тону, висипань чи зморшок. Але перш ніж, розпочинати свій шлях у використанні кислот в кабінеті косметолога чи вдома - все ж, варто розібратись які види кислот у косметиці існують та що таке ці кислоти.

Що таке кислоти в косметиці

Кислоти - це хімічні сполуки, які можуть бути як природнього походження так і синтетичного. Органічні кислоти в косметиці - це кислоти, що видубуті з з рослин, фруктів тощо). Синтетичні - виробляються шляхом синтезу саме з хімічних речовин. Основна функція кислот це відлущувати ороговілі клітини та прискорювати швидке оновлення клітин, що дозволяє шкірі залишатись молодою та з рівною, гладкою текстурою та тоном. 

Якими бувають кислоти в косметиці

Якщо узагальнити, то є всього три основні категорії кислот: АНА (альфа-гідроксикислоти), ВНА (бета-гідроксикислоти), РНА (полі- гідроксикислоти). Азелаїнова, транексамова, ферулова кислоти в косметиці також використовуються, але вважаються окремими представниками кислот.

Альфа-гідроксикислоти включають в себе 6 видів кислот:

  1. Глікоєва кислота. Використовується при пігментації, вікових змінах, дрібних комедонах. Її унікальність в тому, що вона має найменшу молекулярну масу та здатна проникати через роговий шар.

  2. Молочна кислота. За своєю спрямованістю ідеальний вибір для сухої зневодненої шкіри. Молочна кислота в косметиці має плюс в тому, що вона одночасно м'яко відлущує, старанно прибирає пігментацію і добре зволожує.

  3. Мигдалева кислота.  Її вирізняє здатність розчиняючи міжклітинні ліпідні зв'язки, комедони і освітлювати сальні нитки, а також вона пригнічує вироблення меланіну, тобто знижує пігментацію. А ще це прекрасний антисептик для шкіри, що знижує рівень запалень.

  4. Винна, лимонна, яблучна кислоти. Найчастіше їх використовують як буферні компоненти, для контролю рівня рН. Ці кислоти є найм'якіші, тому в засобах зустрічаються в комплексі з іншими AHA-кислотами.

Бета-гідроксикислоти включають в себе саліцилову кислоту та її похідні.

Саліцилова кислота в косметиці - це “золотий стандарт” для жирної, проблемної шкіри, з широкими порами, комедонами, чорними цятками. Вона є жиророзчинною, тому відмінно розчиняє себум, пригнічує запалення та інтенсивність розмноження бактерій.

Полігідроксикислоти. Ці кислоти порівнюють з AHA кислотами, протевони не виконують ролі повноцінного ексфоліанта, вони мають мінімальну ексфоліюючу дію. Їхня перевага - це потужні зволожувальні властивості. Ідеально для чутливої сухої шкіри з тьмяним тоном обличчя та нерівномірною текстурою.

Не зовсім «класичною» є гіалуронова кислота в косметиці, користь її полягає у зволоженні і підтримки гідратації шкіри, зберіганні вологи в клітинах шкіри. Тому, вона з користю підійде абсолютно всім типам шкіри.

І також, впевнена, ви чули про бензойну, стеаринову,  міристинову кислоти в косметиці. Ці кислоти не несуть прямої функції зволоження чи відлущення. Їхня роль в косметиці більш технічна, а саме вони виступають часто емульгаторами, згущувачами, стабілізаторами для косметичних засобів.

Вибираємо косметику з кислотами для різних типів шкіри

У вас жирна шкіра, комедони, розширені пори та час від часу турбують висипання. Тоді, ідеальним варіантом буде вибір в сторону саліцилової кислоти.

Прекрасно себе зарекомендували сироватки від бренду Cos De Baha та Bravura, де вміст саліцилової кислоти 2%, що оптимально для ефективної роботи з даними запитами.

Якщо ви власниця сухої, чутливої шкіри з нерівномірним тоном - тоді молочна кислота буде прекрасним помічником у вирішення цих задач. Застосування молочної кислоти впродовж 3-4 тижнів вже дозволить оцінити перші позитивні результати. По відгуках клієнтів SISTERS найбільше подобається молочна кислота від бренду Cosmedix, а саме пілінг- диски  Prep & Reset.

Турбує пігментація та дряблість шкіри? Можемо порекомендувати глікоєву кислоту, що дає ефект «тут і зараз». Проте, будьте обережними якщо відносите свою шкіру до чутливої. Тут рекомендуємо спробувати пілінг-пади з гліколевою кислотою 10% від DCL G10 Radiance Peel. Це такі подушечки просочені рідиною, якими потрібно протирати обличчя 2 р. в тиждень у вечірньому догляді.

Sisters