Андрогенне випадіння волосся у жінок

Андрогенне випадіння волосся у жінок

Причини виникнення андрогенної алопеції у жінок.

Фахівці називають головним ворогом волосся дегідротестостерон - біологічно активну форму чоловічого статевого гормону тестостерону. Захворювання також відомо, як андрогенна алопеція. Інакше кажучи, схильність до надлишку чоловічих гормонів в організмі може передаватися у спадок, як правило, по материнській лінії.

Інші можливі причини тотального облисіння у жінок:

1. Гормональний дисбаланс. Зміна гормонального фону у жінок може бути викликано рядом захворювань, а також часто супроводжує вагітність і період клімаксу. Безпосередньо після пологів випадіння волосся за чоловічим типом може досягати катастрофічних масштабів, і саме в цей період відбувається втрата значної частини шевелюри.

2. Прийом лікарських препаратів. Не секрет, що медикаментозне лікування різних захворювань може викликати побічні ефекти. Протипухлинна терапія, вживання «сильних» антибіотиків, препаратів від вірусу герпесу може привести до погіршення стану волосяного покриву і порідіння шевелюри.

3. Стреси. Підступність нервових клітин полягає в тому, що наслідки їх загибелі з'являються лише через 2-3 місяці, коли ситуація нормалізувалася і ви вже забули проблеми. Жінки, які зазнали випадіння волосся через стрес, потрапляють в замкнуте коло: випадіння волосся - депресія через погіршення зовнішнього вигляду - нова хвиля випадіння волосся через стрес.

Як розпізнати андрогенну алопецію у жінок

Андрогенне випадіння волосся може відбуватися за жіночим або за чоловічим типом:

-Жіноча алопеція має менш виражену симптоматику і може супроводжуватися гирсутизмом - явищем, при якому з'являються чоловічі ознаки, наприклад, вусики, волосся на руках і т.д.

-Випадіння волосся за чоловічим типом відбувається при сильно завищеному рівні андрогенів. Симптоми найбільш виражені. Втрата волосся відбувається хвилеподібно, чергуючись з періодами «затишшя». Першими «залишають корабель» волосини з передньої частини голови, потім поступово тане верхівка. Цікаво, що локони на потилиці не володіють чутливістю до тестостерону і не схильні до випадіння від надлишку андрогенів.

Чоловічі статеві гормони і жіночий організм: який взаємозв'язок?

У здорової дівчини переважають жіночі статеві гормони - естрогени. Але при певних відхиленнях від норми концентрація андрогенів (стероїдних чоловічих статевих гормонів, що виробляються яєчниками у жінок) перевищує певний рівень. В ендокринології такий дисбаланс гормонів називається гіперандрогенією. Для гіперандрогенії характерна зайва рослинність на обличчі й тілі, огрубіння голосу, поява вугрової висипки, ну і, звичайно ж, порідіння волосся в тім'яній області.

Як боротись? 

Звернутись до ендокринолога в першу чергу! Проконсультуватись, він в обов’язковому порядку випише вам, які аналізи варто здати та порадить проконсультуватись з гінекологом та дерматологотрихологом.

Що робити НЕ можна:

-не звертати увагу на проблему та надіятись що саме пройде;

-не лікувати власними силами скупивши всі можливі засоби в аптеках;

-не користуватись народними рецептами.

Sisters